Производи

BioOtic-капки за уши за мачки и кучиња

410.00 ден

Description

-раствор за чистење уши, специјално формулиран за мачки и кучиња, помага да се обезбеди хигиена на ушите и може да се користи за чистење на сите видови нечистотија.

 •  помага да се отстрани насобирањето на восокот во ушите.
 • пречува мирис.
 • го одржува ушниот канал сув.
 • Состав: пропилен гликол, лаурет сулфосуцинат, диметикон, глицерин, лактицид,салициликацид,  и метилпарабен.
  Дозирање и администрација: Држете ја главата на животното високо, за кучиња,
  исцедете 6-8 капки и за мачките од 3 до 5 капки во надворешниот ушен канал и
  нежно масирајте
  100 ml.
 • Земја на потекло-Турција