Производи

Dermahexidine shampoo -антисептик шампон за мачки и кучиња

560.00 ден

Description

Антисептичен шампон за мачки и кучиња

Дермахексидин шампон со pH ефективна формула, тој темелно го чисти крзното , ја храни кожата и влакното и му дава  дополнителна цврстина и сјај.

Хлорхексидин глуконат; е антисептик со широк спектар (убива микроби и спречува репродукција). Тој е ефикасен против многу видови на бактерии, како што се грам-негативни и грам-позитивни бактерии. Убива микроби на кожата. Тоа предизвикува распаѓање на клеточната мембрана на бактериите.

Со алео вера, екстракти од мед и камилица ја подобрува и ја храни кожата.

Земја на потекло -Турција