Производи

Fitmin dog For Life Beef&Rice -храна за возрасни кучиња

3,100.00 ден

Description

Не двоумете се и испробајте ја нашата новина: храна базирана на паткино месо со ориз со 43,5% компоненти на месо

Предности:
–  содржи свежо сурово месо
–  збогатена со пребиотици
– без пченица и пченка

Хипоалергичен рецепт со ориз е погоден за редовно хранење на возрасни кучиња, и оние кои се почувствителни на глутен бидејќи не соджи пченица или пченка .

Оризот во  споредба со пченка и пченица,  не содржи глутен, затоа е погоден и за кучиња со почувствително варење. Покрај тоа, тој е одличен извор на јаглени хидрати, на енергија.
.1 Храната содржи 43,5% компоненти на месо
2. Врз основа на фино месно месо од патка
3. Содржи екстракт од корен на цикорија како богат извор на пребиотици
3. Хипоалергично (без пченка, без пченица)

Состав

месо (свежо говедско месо 13%, суво живина 22,5%, суво говедско месо 5%, хидролизиран свински црн дроб 3%), бел ориз 24%,  јаболкова пулпа , масло од лосос, минерали, квасец , корен на цикорија 0,01%, јука

Земја на потекло-Чешка