Производи

View cart “Pro Plan – Medium puppy (пилешко)-12 кг.” has been added to your cart.

Puppy trainer -спреј за обука истекнување на хигиенски навики кај младите кученца

280.00 ден

Description

Спреј за обука на млади кученца

Состав: Безбоен раствор, содржи амониум бикарбонат, пропилен гликол, карбоксиметил целулоза, есенцијал, калиум сорбат и натриум бензоат.

Фармаколошки својства: Растворот Bio PetActive Puppy Trainer е специјално формулиран за употреба за тоалетна обука на кученца и млади кучиња. Супстанции во растворот ги поттикнуваат кученцата да вршат нужда  во назначените области.

Област на употреба:

За употреба за  здобивање  тоалетна навика кај кученцата.

Совршен и за внатрешна и за надворешна употреба.

Метод на примена и дозирање:

Протресете добро пред употреба. За внатрешна употреба, поставете пелена или весник во одредена област. Бидете сигурни дека областа е подалеку од местото на спиење и садовите за храна и вода . Попрскајте на растојание од 15 см од назначената област и дозволете му на вашето куче да помириса на самото место. Продолжете со процесот на обука со додавање на дополнителна апликација и носење на вашето домашно милениче често на лице место, особено после јадење, пиење, играње или спиење. Повторно аплицирајте по потреба. Повторете го процесот на обука додека не ги добиете посакуваните резултати. Секогаш фалете го вашето куче за  посакуваното однесување.

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Земја на потекло -Турција