Производи

Paw and nose care -заштита за шепи и носе

350.00 ден

Description

Со својата природна содржина, ефикасно ги навлажнува шепите, носот, лактите, брчките и другите проблематични области на вашето домашно милениче, оставајќи помазна кожа. Идеален за заштита од екстремни временски услови и за лекување и заздравување на лузни, рани, алергии на ноктите, хиперкератоза, суви лакти и многу повеќе!

Домашните миленици се склони кон лижење на маста врз нив – затоа нашиот мелем за шепи за кучиња е 100% нетоксичен  и може безбедно да го излиже кучето или мачката. Го гарантира здравјето на вашето домашно милениче со своите 100% природни состојки.

НЕ СОДРЖИ вода, алкохол, парфем, штетни и токсични хемикалии, бои, бои, парабени, сулфати.

– масло од календула; Има антигабични и антибактериски својства за рани на шепите, егзема и кожни воспаленија.

– Масло од сладок бадем; Ја храни оштетената  површина и ја  враќа изгубената  влага на шепите и носот.

– Маслиново масло: Витаминот Е кој се наоѓа во маслиновото масло има антиоксидантни својства и ги навлажнува и смирува воспалените шепи и носот.

– кокосово масло; Со тоа што делува како бариера на шепите и носот, истовремено ја храни и штити од надворешни фактори.

-Восок; Антибактериски агенс. Ги штити оштетените шепи, носови и друго. Ја навлажнува и омекнува кожата.

Производител -Биопет Актив, Турција