Производи

Fitmin Purity Adult Mini Beef Grain Free- 4 kg-за мали раси

2,220.00 ден

ОПИС
Комплетна храна без глутен за мали раси.

Почестете го вашето куче со кулинарско искуство во форма на сочно говедско мени без зрна, без глутен. Свежо сочно говедско месо со вкус на билки со листови спанаќ на шитаке печурки и парчиња тиква.  Внимателно избравме природни и свежи состојки за да одговараат и да го задоволат вкусот на кучињата, а притоа да ја одржуваме храната со највисок квалитет. Ние гарантираме највисок квалитет и префинет вкус на храна за вашите возрасни кучиња. Секое куче, мало или големо, може да ужива во исклучително јадење со нас.

ПРИДОБИВКИ
71% ПРОТЕИНИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО

Говедското месо спаѓа во биолошки најкомплетните видови месо, има висока содржина на есенцијални амино киселини, железо и витамин Б2. Говедското месо го поддржува растот на мускулната маса и има позитивен ефект врз имунолошкиот систем на телото.

ВОЈТЕШКА за позитивно дејство на дигестивниот тракт и чистење на бубрезите. Позитивно влијае на клеточниот метаболизам на организмот, помага во заштитата и регенерацијата на организмот.

СПАНАЌ за висока содржина на фолна киселина и елементи во трагови; витамини Ц, А и лутеин – антиоксиданси кои го спречуваат дејството на штетните слободни радикали и помагаат во одржување на добра состојба на кардиоваскуларниот систем.

ТИКВАТА е богата со антиоксиданси и витамини А, Ц и Е. Содржи и витамин К, цела палета на минерали како што се магнезиум, калиум, железо, фосфор, цинк, калциум и бакар. Тиквата одлично делува на варењето и ефикасно штити од дијареа, запек или други дигестивни проблеми.

ЈАБОЛКАТА се богат извор на елементи во трагови и витамини, на пример витамин Ц или бета каротен, кои се меѓу антиоксидансите вклучени во заштитата на телото од негативното влијание на слободните радикали. Пектините, содржани особено во кората на јаболката, позитивно влијаат на варењето.

ГРАШОК содржи влакна, кои имаат позитивна функција на варењето. Исто така е извор на протеини и придонесува за спречување на уринарните камења. Грашокот има многу понизок гликемиски индекс од најчесто користените житарки. Суровините со висок гликемиски индекс побрзо се вари и се апсорбираат, што резултира со брзо зголемување и намалување на нивото на гликоза во крвта. Спротивно на тоа, суровините со низок гликемиски индекс овозможуваат постабилна реакција на гликозата во крвотокот. Суровините со низок гликемиски индекс помагаат и во намалување на ризикот од дебелина и дијабетес.

БРОСИНКИ Значајни се поради нивната антибактериска способност, ефикасни против уринарни и цревни инфекции.

ЛИСТ ГУВАЧКА за поттикнување на активноста на органите за варење и лачење на дигестивни сокови. Поволно делува на воспаление на уринарниот тракт и камења во бубрезите, го зголемува производството и излачувањето на жолчката при стомачни нарушувања. Го подобрува апетитот, влијае на производството на стомачни киселини и позитивно влијае на активноста на црниот дроб и бубрезите.

ЛЕНЕНОТО СЕМЕ е одличен извор на омега-3 масни киселини за добра состојба на кожата и крзното. Го стимулира имунолошкиот систем, го смирува варењето.

Млечен трн поради неговите антиоксидантни својства, поддршка за растот на клетките на црниот дроб, благотворно дејство врз функцијата на црниот дроб и неговата заштита од токсини.
СОСТОЈКИ
Месо (50% свежо говедско месо, 22% суво говедско месо, 3% свински црн дроб), компири од фарма, грашок 15,5%, живина, пулпа од репка, спанаќ 2,5%, ленено семе, пивски квасец, ладно цедено масло од норвешки лосос (третирано со токофероли ), јаболка 1%, хербален комплекс 1% (убоди од коприви и орли помине, листови од лековит крем 0,23%, цветови од вистинско срце од камилица и липа), луцерка 1%, тиква 0,5% , минерали, печурки шитаке 0,4%, корен од цикорија, брусница 0,2%, семе од млечен трн, глукозамин, јука, хондроитин сулфат, комплекс од природни антиоксиданси.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ
Суров протеин 25,3%, сурови масла и масти 16,6%, сурови влакна 4,2%, суров пепел 7,7%, калциум 1,27%, фосфор 0,85%.

Земја на потекло Р.Чешка

Description

ОПИС
Комплетна храна без глутен за мали раси.

Почестете го вашето куче со кулинарско искуство во форма на сочно говедско мени без зрна, без глутен. Свежо сочно говедско месо со вкус на билки со листови спанаќ на шитаке печурки и парчиња тиква.  Внимателно избравме природни и свежи состојки за да одговараат и да го задоволат вкусот на кучињата, а притоа да ја одржуваме храната со највисок квалитет. Ние гарантираме највисок квалитет и префинет вкус на храна за вашите возрасни кучиња. Секое куче, мало или големо, може да ужива во исклучително јадење со нас.

ПРИДОБИВКИ
71% ПРОТЕИНИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО

Говедското месо спаѓа во биолошки најкомплетните видови месо, има висока содржина на есенцијални амино киселини, железо и витамин Б2. Говедското месо го поддржува растот на мускулната маса и има позитивен ефект врз имунолошкиот систем на телото.

ВОЈТЕШКА за позитивно дејство на дигестивниот тракт и чистење на бубрезите. Позитивно влијае на клеточниот метаболизам на организмот, помага во заштитата и регенерацијата на организмот.

СПАНАЌ за висока содржина на фолна киселина и елементи во трагови; витамини Ц, А и лутеин – антиоксиданси кои го спречуваат дејството на штетните слободни радикали и помагаат во одржување на добра состојба на кардиоваскуларниот систем.

ТИКВАТА е богата со антиоксиданси и витамини А, Ц и Е. Содржи и витамин К, цела палета на минерали како што се магнезиум, калиум, железо, фосфор, цинк, калциум и бакар. Тиквата одлично делува на варењето и ефикасно штити од дијареа, запек или други дигестивни проблеми.

ЈАБОЛКАТА се богат извор на елементи во трагови и витамини, на пример витамин Ц или бета каротен, кои се меѓу антиоксидансите вклучени во заштитата на телото од негативното влијание на слободните радикали. Пектините, содржани особено во кората на јаболката, позитивно влијаат на варењето.

ГРАШОК содржи влакна, кои имаат позитивна функција на варењето. Исто така е извор на протеини и придонесува за спречување на уринарните камења. Грашокот има многу понизок гликемиски индекс од најчесто користените житарки. Суровините со висок гликемиски индекс побрзо се вари и се апсорбираат, што резултира со брзо зголемување и намалување на нивото на гликоза во крвта. Спротивно на тоа, суровините со низок гликемиски индекс овозможуваат постабилна реакција на гликозата во крвотокот. Суровините со низок гликемиски индекс помагаат и во намалување на ризикот од дебелина и дијабетес.

БРОСИНКИ Значајни се поради нивната антибактериска способност, ефикасни против уринарни и цревни инфекции.

ЛИСТ ГУВАЧКА за поттикнување на активноста на органите за варење и лачење на дигестивни сокови. Поволно делува на воспаление на уринарниот тракт и камења во бубрезите, го зголемува производството и излачувањето на жолчката при стомачни нарушувања. Го подобрува апетитот, влијае на производството на стомачни киселини и позитивно влијае на активноста на црниот дроб и бубрезите.

ЛЕНЕНОТО СЕМЕ е одличен извор на омега-3 масни киселини за добра состојба на кожата и крзното. Го стимулира имунолошкиот систем, го смирува варењето.

Млечен трн поради неговите антиоксидантни својства, поддршка за растот на клетките на црниот дроб, благотворно дејство врз функцијата на црниот дроб и неговата заштита од токсини.
СОСТОЈКИ
Месо (50% свежо говедско месо, 22% суво говедско месо, 3% свински црн дроб), компири од фарма, грашок 15,5%, живина, пулпа од репка, спанаќ 2,5%, ленено семе, пивски квасец, ладно цедено масло од норвешки лосос (третирано со токофероли ), јаболка 1%, хербален комплекс 1% (убоди од коприви и орли помине, листови од лековит крем 0,23%, цветови од вистинско срце од камилица и липа), луцерка 1%, тиква 0,5% , минерали, печурки шитаке 0,4%, корен од цикорија, брусница 0,2%, семе од млечен трн, глукозамин, јука, хондроитин сулфат, комплекс од природни антиоксиданси.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ
Суров протеин 25,3%, сурови масла и масти 16,6%, сурови влакна 4,2%, суров пепел 7,7%, калциум 1,27%, фосфор 0,85%.

Земја на потекло Р.Чешка