Производи

BonaCibo Adult Dog – Form 15 kg

3,350.00 ден

Description

ИДЕАЛНА ХРАНА ЗА   ВОЗРАСНИ КУЧИЊА СО ПРЕКУМЕРНА ТЕЖИНА ОД СИТЕ РАСИ ПОСЕБНО ЗА СТАРИ КУЧИЊА (9+)

Комплетна и Избалансирана Храна за Кучиња

BonaCibo Form, формулирана е со свежи и квалитетни состојки која овозможува стабилна и здрава телесна тежина кај стари и  кучиња со прекумерна тежина. Овозможува намалување на прекумерната тежина на кучето со антиоксидантите, витамините и растителните екстракти кои ги содржи.

 СОСТОЈКИ: Исушен пилешки протеин, Балдо ориз, Пченка, Рафинирана пилешка маст, Грашокж Брашно од Аншоа, Пивски квасец, Маст од Аншоа, Харнуп, Хидролизирани пилешки дробови,  Нуклеотиден квасен протеин, Исушена шекерна репка, Минерали, Пребиотик Mannan Oligo  Сахарити,  Морски алги, Прав од боровница,  Екстракт од Јукка, Pisilyum, Прав од цвет на Кадива.

АНАЛИТИЧКИ СОЕДИНЕНИЈА:Протеин 25%,Масти 11%,Суров пепел 7%,Сурова Целулоза ( Влакна) 3,5%,Омега-6 3,4%,Омега-3 0,70%

ДОДАТОЦИ:Витамин A 20.000 IU/kg,Витамин Д3 1.200 IU/kg, Витамин E 280 IU/kg,Витамин Ц 140 mg/kg,Ниацин 12 mg/kg,Бакар ( во форма на Сулфат) 15 mg/kg

 КОНТРОЛИРАЊЕ НА ТЕЖИНА

Со избалансиран однос протеини-масти BonaCibo Form вашето куче на контролиран начин ја намалува прекумерната тежина а притоа помага за зачувувањето на мускулатурното здравје.

 ПОДРШКА ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ЗГЛОБОВИТЕ

BonaCibo Form, покрај тоа што помага при слабеењето со која го смалува теретот во зглобовите, со изворите на природен глукозамин и кондроитин го поддржува формирањето на здрава и еластична рскавица и помага за намалување на болките во зглобовите.

 ЗДРАВ ИМУНИТЕТ

Со прецизно процесирање  на тешко сварливи храни BonaCibo Form  помага за максимално варење.

 ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЕНЕРГИЈА

BonaCibo Form го спречува дебелењето на вашето куче и ја обезбедува потребната енергија со хранливи материии збогатени со јаглени хидрати.

 ЗДРАВЈЕ НА КОЖАТА И ВЛАКНО, BonaCibo Form,  за поддржување на здрава кожа и формирање на сјајни влакна збогатен е со минерали и амино киселини, има избалансиран однос на масните киселини Омега-6 :Омега-3

ЗДРАВЈЕ НА МУСКУЛИТЕ И СРЦЕТО

За поддршка на формирање на мускули и здрава и безмастна телесна маса збогатена со додатоци на А витамин и Ниацин.

 ИЗБАЛАНСИРАНИ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ

Во отимално ниво содржи минерали за подржување на метаболизот и непрекидно произведување на енергија.

 ЗДРАВЈЕ НА ЗАБИТЕ

За спречувањето на формирање на забен камен додадени се влакнести хранливи материи за добивање на зрнеста градба.