Производи

Fitmin For Life -Junior Large Breeds 3kg,15kg

820.00 ден3,860.00 ден

Комплетна храна за кученца од големи и џиновски раси од 5 до 18 месеци со контролирана енергетска содржина.

Сирови протеини 28%, сирови масла и масти 16%, сирови влакна 3%, сирова пепел 8%, калциум 1.5%, фосфор 1%.

месо (свежо месо / пилешко, свинско месо, говедско месо / 22,5%, сушено пилешко месо 23%, хидролизиран пилешки црн дроб 3,5%), ориз,  живина (10,7%), , хидролизирани живински протеини,  пивски квасец ,   јаболко, масло од лосос (0.4%), глукозамин (0.15%), хондроитин сулфат (0.08%), корени на цикорија (0.05%).

– со контролирана енергетска содржина за здрав развој на скелетот на кучето

– хондроитин сулфат и глукозамин сулфат

– со DHA за поддршка на здрав развој на нервните клетки

– избалансиран дел од омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

– свежото месо и  црниот дроб  гарантираат исклучителна вкусност на храната

 

Clear
SKU: N/A Categories: ,
Additional information
паковања од (кг.)

3кг, 15kг