Производи

Fitmin Mini Puppy 3kg,15kg

950.00 ден4,530.00 ден

Супер-премиум храна за кученца од мали раси, на возраст од 2-10 месеци, бремени кучки и доилки, со висока содржина на месо и јајца. Протеини 31%, масти 20%, Енергија 16,5 МЈ / 1 кг.

Сирови протеини 31%, сирови масла и масти 20%, сирови влакна 2,2%, сиров пепел 6,8%, калциум 1,1%, фосфор 1%, натриум 0,27%.

живинско месо (свежо месо од живина – 50% свежа, сушена живина 22,5%, хидролизиран живински црн дроб 3%), ориз, пченка, живина, рибино брашно, ленено семе, сушена шеќерна репка, јајца од кокошки, лосос масло (1%), пивски квасец, фруктоолигосахариди (0.2%),

–  83% од животински состојки ,50% свежо пилешко месо , 28% суви пилешки состојки , 5% состојки од ри

– 84% од состојките се од животинско потекло

– со DHA за поддршка на здрав развој на нервните клетки

– со пробиотици за поддршка на цревната микрофлора

– без пченичен глутен за да се намали ризикот од алергии

– со комплекс за стоматолошка заштита, за здрави заби

– со екстракт од рузмарин за поддршка на функцијата на црниот дроб и подобро варење

– без соја и генетски модифицирани состојки

 

 

Clear
SKU: N/A Categories: ,
Additional information
пакување (кг)

3кг, 15kg