Производи

View cart “Pro Plan – Medium adult (пилешко)-14кг.” has been added to your cart.

Silycumin-за добар имунитет на мачки и кучиња

790.00 ден

Description

Силицумин  го поддржува имунитетниот систем на мачки и кучиња и помага во регулирање на функциите на црниот дроб.

  Содржи трн и куркума;   

  • Ги отстранува токсините од црниот дроб и бубрезите
  • Ги регулира функциите на црниот дроб и бубрезите
  • Поддржува регенерација на црниот дроб
  • Поддржува бубрези оштетени од дијабетес
  • Неговите антиоксидантни својства може да имаат корист како антиканцерогена поддршка

Вашата мачка и куче се изложени на многу токсини во третмани со антибиотици и хемотерапија, по внатрешни и надворешни лекови за паразити, како и вакцини, па дури и индустриска храна. Препорачливо е да се користи Силикумин за да се отстранат овие токсини складирани во црниот дроб од телото.

Куркумин растворлив во вода произведен со специјална технологија се користи во силикумин. Ова ја зголемува апсорпцијата на производот во телото и ја зголемува неговата биорасположивост.

Состав-DL-Methionine,Vitamin B6,Vitamin B12,

Silybummarianum: Milk ThistleExtract (%80 Silymarin),

Curcuma longa: Turmeric Extract(%45 Curcumin)

Водич за хранење: Да се ​​задоволи потребата од витамини и аминокиселини;

За мачки: 2 таблети на ден

За кучиња од мала раса: 1 таблета на ден за секои 5 кг  од телесната тежина. Скршете и посипете во сува / влажна храна или може да се даде директно. (1 таблета = 0,5 g)

  • Препорачливо е да се даде пауза од 1 недела по 4 недели употреба.
  • Не користете кај мачиња и кученца на возраст под 8 недели.

• Не се препорачува да се користи за време на бременост и лактација

100 таблети за џвакање, Нето тежина: 50 гр

Земја на потекло -Турција

 

Additional information
вид

белоIсино