Производи

BonaCibo Adult Dog -пилешко , риба и ориз 15 кг

3,350.00 ден

Description

За Возрасно КучеСо Пилешко и додаток на Аншоа и Ориз (Adult Dog – Chicken with Anchovy & Rice)

ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ

Со избалансирано оптимално ниво на протеини, масти и јаглени хидрати BonaCibo Adult  формулирана е за кучиња со средна потошувачка на енергија,  и обезбедува  добра телесна градба на вашето куче. BonaCibo Adult е збогатена со антиоксиданти, витамини и растителни екстаркти и го поддржува здравјето и имунитетот на вашето куче.

СОСТОЈКИ: Исушен Јагнешки Протеин(34%), Балдо Ориз (22%), Пченка, Рафинирана пилешка маст, Грашок, Брашно од Аншоа (5%), Пивски квасец, Масло од Аншоа,Харнуп, Хидролизирани пилешки дробови, Нуклеотиден Квасен Протеин, Ишушена Шекерна Репа, Минерали, Пребиотички Mannan Oligo Сахариди, Морски алги, Прав од Боровница, Екстрат на Јукка, Pisilyum, Прав од цвет на Кадива

АНАЛИТИЧКИ СОЕДИНЕНИЈА:Протеин 27%,Масти 12%,Суров пепел 8%,Сурова Целулоза ( Влакна) 2,5%,Омега-6 3,5%,Омега-3 0,70%

ДОДАТОЦИ:Витамин A 20.000 IU/kg,Витамин Д3 1.500 IU/kg, Витамин E 360 IU/kg,Витамин Ц 160 mg/kg,Ниацин 16 mg/kg,Бакар ( во форма на Сулфат) 15 mg/kg

 ПОДРШКА НА ИМУНИТЕТОТ

BonaCibo Adult со пребиотичките природни влакна кои ги содржи го подржува развојот на корисните бактерии во цревата и помага за намалувањето на дејството патогените, го подржува имунитетот и го оптимизира варењето.

ЗДРАВЈЕ НА КОЖАТА И ВЛАКНАТА

BonaCibo Adult,  за здрава кожа и формирање на сјајни влакна збогатен е со минерали и амино киселини, има избалансиран однос на масните киселини Омега-6 :Омега-3.

ЗДРАВЈЕ НА ЗАБИТЕ

За спречување на формирање на забен камен додадени се влакнести хранливи материи за добивање на зрнеста градба.

 ИДЕАЛНА ТЕЖИНА

BonaCibo Adult, формулиран е со избалансиран однос на масти и протеини кои му овозможуват на вашето куче да ја одржи идеалната телесна тежина, да има долг живот и здрав метаболизам.

ЗДРАВ ДИГЕСТИВЕН СИСТЕМ

Со прецизно процесирање на печењето на тешко сварливи храни BonaCibo Adult помага при максималното варење на храната.

ИЗБАЛАНСИРАНИ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ

Во отимално ниво содржи минерали за подржување на метаболизот и непрекидно произведување на енергија.

ЗДРАВЈЕ НА ЗГЛОБОВИТЕ

Со природните состојки на глукозамин и кондритин го подржува здравјето на рскавицата кои се услов за здрави и еластични зглобови.

 ЗДРАВЈЕ НА МУСКУЛИТЕ 

За подршка на формирање на мускули и здрава и безмастна телесна маса збогатена со додатоци на А витамин и Ниацин.